Ansatte og bestyrelse

for træffetider, se "kontakt"

telefon og email

Annette Bech Vad
Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

8680 6022

Linkedin

annette@agape.dk



Anne Sofie Bjørn Bitsch

Anne Sofie Bjørn Bitsch
Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: PR, layout, hjemmesider og kommunikation


8680 6022

annesofie@agapemail.dk


Birgit Thomsen
Sekretær

Opgaver: Sekretærarbejde, medlemskaber, kursusadministration, gaver m.m.

8680 6022

info@agape.dk

Rebecca Schønherr Thomsen
cand.psyk. 
psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

rebecca@agapemail.dk
Grete Karlsen
cand.psyk. 
autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

grete@agapemail.dk

Elli Kappelgaard
cand.psyk.  
autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

elli@agape.dk



Aida H. Andersen
cand.psyk.  
autoriseret psykolog 
ph.d.-studerende

Opgaver: Supervision, undervisning.

aida@agape.dk

Bente Fischer-Nielsen
Terapeut og brevkasseredaktør

Opgaver: redaktør af parvis.dk

bente@agapemail.dk



Fritidsansatte

Steen Palmqvist
fritidsansat / eksm. familieterapeut

2616 8090 

palmqvists@gmail.com




 

Bestyrelsen

Formand Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / email Steen / tlf. 3072 3843

Kasserer Jacob Lund Sønderbæk / erhvervsrådgiver / Holstebro

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Holstebro

Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Lennart Reckweg Svenstrup / Direktør / Ejstrupholm

Niels Hankelbjerg Mortensen / landsleder / Holstebro

Henrik Engholm Feldtmose / psykolog / Aarhus

Rikke Majlgaard / jurist / Aarhus

EmailFacebookGoogleLinkedInTwitterPrint
© 2020 Foreningen Agape | Kontaktoplysninger