Ansatte og bestyrelse

for træffetider, se "kontakt"

telefon og email

Annette Bech Vad
Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

8680 6022

Linkedin

annette@agape.dk



Anne Sofie Bjørn Bitsch

Anne Sofie Bjørn Bitsch
Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: Kommunikation og PR


8680 6022

annesofie@agape.dk


Birgit Thomsen
Sekretær

Opgaver: Sekretærarbejde, medlemskaber, kursusadministration, gaver m.m.

8680 6022

info@agape.dk

Rebecca Schønherr Thomsen
cand.psyk. 
psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

rebecca@agape.dk

Elli Kappelgaard
cand.psyk.  
autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

elli@agape.dk



Aida H. Andersen
cand.psyk.  
autoriseret psykolog 
ph.d.-studerende

Opgaver: Terapi, supervision, undervisning.

aida@agape.dk

Bente Fischer-Nielsen
Terapeut og brevkasseredaktør

Opgaver: redaktør af parvis.dk

bente@agape.dk



Fritidsansatte

Steen Palmqvist
fritidsansat / eksm. familieterapeut

2616 8090 

palmqvists@gmail.com




 

Bestyrelsen

Formand Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / email Steen / tlf. 3072 3843

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Holstebro

Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Lennart Reckweg Svenstrup / Direktør / Ejstrupholm

Arne Aalbæk / Pensions- og formuerådgiver / Lemvig

Anika Follmann Sørensen / landsleder / København

Henrik Engholm Feldtmose / psykolog / Aarhus

Rikke Majlgaard / jurist / Aarhus

EmailFacebookGoogleLinkedInTwitterPrint
»Webinar: Hvad er angst, og hvordan håndterer du den?
 
25-01-2021Foredrag
 
Online
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
10-02-2021Foredrag
 
Hvide Sande IM
»Frivilligdag
 
06-03-2021Temadag
 
Agape
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
12-03-2021Foredrag
 
Hjørnestenen, Silkeborg
»Påskeretræte 2021
 
09-04-2021 - 11-04-2021Retræte
 
Ådalen Retræte i Randers
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
19-05-2021Foredrag
 
Kibæk
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
26-05-2021Foredrag
 
Hedensted IM
»Annette Bech Vad er gæsteprædikant i Sct. Michaelis Kirke
 
30-05-2021Foredrag
 
Sct. Michalis Kirke i Fredericia
© 2021 Foreningen Agape | Kontaktoplysninger