Ansatte og bestyrelse

for træffetider, se "kontakt"

telefon og email

Annette Bech Vad
Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

8680 6022

Linkedin

annette@agape.dk

Martin Skipper
Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: PR, layout, hjemmesider og IT-drift

8680 6022

skipper@agape.dk

Birgit Thomsen
Sekretær

Opgaver: Sekretærarbejde, medlemsskaber, kursusadministration, gaver mm.

8680 6022

info@agape.dk

Ole Rabjerg
cand.psyk. / autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

ole@agape.dk

Elli Kappelgaard
cand.psyk. / psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

elli@agape.dk

Aida H. Andersen
cand.psyk. / autoriseret psykolog / ph.d.-studerende

Opgaver: Supervision, undervisning.


aida@agape.dk




Fritidsansatte

Steen Palmqvist
fritidsansat / eksm. familieterapeut

2616 8090 

palmqvists@gmail.com




 

Bestyrelsen

Formand Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / email Steen / tlf 3072 3843

Kasserer Jacob Lund Sønderbæk / erhvervsrådgiver / Holstebro

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Holstebro

Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Marie Schmidt / cand. cur. / Aarhus

Niels Hankelbjerg Mortensen / landsleder / Holstebro

Henrik Engholm Feldtmose / psykolog / Aarhus

Rikke Majlgaard / jurist / Aarhus

EmailFacebookGoogleLinkedInTwitterPrint
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
18-01-2019Foredrag
 
Kjelsølejren
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
24-01-2019Foredrag
 
Gjern IM
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
26-01-2019Foredrag
 
KFUM & K, Nr. Nissum
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
31-01-2019Foredrag
 
Vorgod IM
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
04-02-2019Mød Agape
 
Aulum M&K
»Supervisionsgruppe for sjælesørgere
 
21-02-2019 - 20-06-2019Forløb
 
Agapehuset, Silkeborg
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
21-02-2019Foredrag
 
Ikast Kirkecenter
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
08-03-2019Foredrag
 
Jelling Menighedshus
© 2019 Foreningen Agape | Kontaktoplysninger