Ansatte og bestyrelse

annette-square1

Annette Bech Vad

Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

8680 6022

Linkedin

annette@agape.dk

Bo Andersen

Bo Andersen

Sekretariats- og økonomimedarbejder

Opgaver: Bogholderi og sekretariatsopgaver

8680 6022

bo@agape.dk

Dan Månsson

Dan Månsson

Projektleder, teolog og sjælesørger

Opgaver: Projektleder 2021-2024

29264434

dan@agape.dk

SimoneKusk_2022

Simone Ingemann Kusk

Cand. psych., psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision

8680 6022

simone@agape.dk

Michelle Lind Kappel_kvadrat_fotograf martingravgaard_2400px

Michelle Lind Kappel

Cand. psych., autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, undervisning.

8680 6022

michelle@agape.dk

anne-sofie-bitsch

Anne Sofie Bjørn Bitsch

Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: Kommunikation og PR

8680 6022

annesofie@agape.dk

bente-parvis2019

Bente Fischer-Nielsen

 Terapeut og brevkasseredaktør

Opgaver: redaktør af parvis.dk

bente@agape.dk

aida

Aida H. Andersen

Adjunkt og tilknyttet supervisor ved Agape

Opgaver: Supervision

Elli Kappelgaard,
aut. psykolog

Elli Kappelgaard

Autoriseret psykolog

Opgaver: Foredragsholder

Bestyrelsen

Formand Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Kasserer Arne Aalbæk / Pensions- og formuerådgiver / Lemvig

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Vildbjerg

Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / steen@m-laursen.dk

Lennart Reckweg Svenstrup / Direktør / Ejstrupholm

Anika Follmann Sørensen / landsleder / København

Henrik Engholm Feldtmose / psykolog / Aarhus

Rikke Mejlgaard / jurist / Aarhus