Ansatte og bestyrelse

Annette Bech Vad

Annette Bech Vad

Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

8680 6022

Linkedin

annette@agape.dk

Dan Månsson

Dan Månsson

Projektleder, teolog og sjælesørger

Opgaver: Projektleder 2021-2024

29264434

dan@agape.dk

Dorrit Ruby Jensen_2023

Dorrit Ruby Jensen

Sekretær

8680 6022

dorrit@agape.dk

Kathrine_Wanninger-150x150

Kathrine Wanninger

Kommunikationsmedarbejder

kommunikation@agape.dk

Michelle Lind Kappel_kvadrat_fotograf martingravgaard_2400px

Michelle Lind Kappel

Cand. psych., autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, undervisning.

8680 6022

michelle@agape.dk

Charlotte

Charlotte Falch Marquardt

 Psykolog

8680 6022

Maria Rauff

Maria Rauff

Familie- og psykoterapeutstuderende

Opgaver: Parsamtaler

bente-parvis2019

Bente Fischer-Nielsen

 Terapeut og brevkasseredaktør

Opgaver: sexologisk rådgivning og redaktør af parvis.dk

bente@agape.dk

aida

Aida H. Andersen

Adjunkt og tilknyttet supervisor ved Agape

Opgaver: Supervision

Bestyrelsen

Formand Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Kasserer Christian Bjerre / tidligere generalsekretær i Blå Kors / Vildbjerg

Sekretær Rebekka Due Carlsen / lærer / Haderslev

Steen Møller Laursen / rådgiver / Videbæk / steen@m-laursen.dk

Lennart Reckweg Svenstrup / Direktør / Ejstrupholm

Henrik Engholm Feldtmose / psykolog / Aarhus

Gitte Wengel / jurist / Aarhus